Jdi na obsah Jdi na menu
 


Report: Praha 29. dubna 2008

1. 5. 2008
Report: Praha 29. dubna 2008

Tak koncert „roku“ – Daniel Landa ČESKOSLOVENSKO TOUR 2008(Praha) je již za námi a je čas si ho trošku zrekapitulovat.


Obrazek

Do Prahy jsme dorazili již docela s velkým s předstihem. Já, brácha a jeden kámoš. Vyráželi jsme někdy kolem 13hodiny. Jelikož jsme ze „západu“, tak jsme to měli jako takový menší výlet za kulturním zážitkem do velkocity PraglJ Když už jsme jeli do Praglu, tak jsme se ještě stavěli v jednom novém kšeftu s „rebelskýma“ hadráma(Lonsdale, Hooligan, Fred Perry,…). V pohodě jsme pořídili, no teda spíš jen moje osoba a zbytek bohužel nic. V danou dobu tam neměli moc zbožíL No a pak následovala cesta do Holešovic.

Rychlostí blesku jsme do navigace zadali cíl naší cesty a pádili jsme T – mobile Arény v Holešovicích. Během 20minut jsme byly na místě. Nejdřív jsme to tam okukovali, kde by se dalo zaparkovat, nějak se nám nechtělo podporovat sparťanskou arénu 40Kč za hodinu parkování, když už jsme tam byly od půl páté. Tak kámoše jsme se dozvěděli, že když jezdí na výjezdy s hokejem nebo na koncerty, tak že vždy autobus parkuje úplně dole za viaduktem. Přijedeme na místo a už pár aut tam stálo, chvíli asi před námi dorazila skupinka náctiletých holohlavců, kteří si ještě upravovali svůj „společenský“ mundůr. Zaparkovali jsme a vyrazili směr aréna. Před arénou již podupávali první skupinky lidí a taky lidi ve frontách na zbylé lístky.

Obešli jsme celou arénu, razili jsme směr do hospody za Arénou – „Na střídačce“. Po dobu naší cesty do hospody nám jako doprovod hrál předskokan Walda Gang, akorát probíhala zkouška aparátu.

„Na střídačce“ jsme si každém dali několik piváků + jídlo. Jelikož jsme celý den nic nejedli. No sice já a brácha jsme jedli, když jsme přijeli do Praglu v Globusu, ale tomu jídlu se nedalo říct, že by to bylo jídlo – hnus! Pivo docela dobré, jídlo také, ale ta obsluha byla fakt na ránu. Hlavně tady ta pinglice. Fakt nepříjemná ženská to.

 „Na střídačce“ jsme setrvali do 19 hodiny a pak přemístili před Arénu. Po vylezení z podzemní knajpy jsme byly v údivu, že už dávno se pouští dovnitř a všude okolo tolik lidí. Zamířili jsme hned ke vchodu, kde jsme byly šacování a nic nenašli. Měl jsme docela obav, aby u mě nenašli foťák, ale měl jsme ho dobře ukrytej, tak neměli sebemenší šanci J Hned za rohem stánek se suvenýrama v podobě třiček s motivy Československo tour 2008. Ceny triček od 250-350Kč. Pak dále plakáty 50Kč, klíčenky 150Kč a filatelistická rarita za 300Kč. Dále pak CD a DVD.

Všude moře lidí. Šli jsme hned do nitra Arény, abychom si udělali obrázek, jak to tam vlastně vypadá a kde hodíme kotvu. Vejdeme a jsme v údivu. Aréna z půlky zaplněná. Sezení bylo bez šance, tak jedině stání. Našli jsme si místo v takové té lóži nebo co to bylo, ale hned na to jsme byly vykázány nějakýma namyšlenýma kravkami. Jestli prej tak budem stát, my že JO a voni na to, žo jsou tam od 18hodiny a že by rádi něco viděli. Tak jsme se sbalili a šli směrem k mantinelu, který ohrazoval lidi před stáním hned u pódia. Tak jsme zakotvili hned kousek od pódia, cca tak 15metrů vzdušnou čarou. Výhled skvělej takže díky těm kravkách co nás tam odtud vyhodili J

Kolem třičtvrťe na osm se ozval hlas Dana Landy, ať celá Arény pěkně přivítá jeho přátele z Kultu a že se těší na večer. To vybouřilo (v dobrém slova smyslu) celou Arénu, která začala skandovat D.Landaaaaa. Následoval set písni od polské hudební formace KULT, která trvala tak asi 30minut. Hudba docela dobrá, taková i svižnější, ale akorát té polštině nebylo moc rozumět.

Obrazek


Po Kultu následoval další předskokan a to Walda Gang v čela s Vláďou Šafránkem. Zahráli dobré a hlavné známe songy, čímž dostali celou Arénu do varu.

Obrazek


Po Gangu následovala menší přestavba pódia a nás už dělili chvilka od vrcholu úterního vystoupení.

Něco málo před půl desátou se rozezněli halou bubny z písně Slovanská bouře a na bočních projekcích byl záběr na Danovu šatnu, před kterou stáli 2gorily v uniformě, kteří Dana doprovodili na pódium. Dan v dlouhém kabátě, kapuci na hlavě a ve vysokých botách začal zpívat píseň Slovanská bouře. Celá hala „vybouchla“ v tu chvíli nadšením. Tím začal koncert „roku“ ČESKOSLOVENSKO TOUR 2008 v Praze 29. dubna 2008.

Obrazek


Pak následovali písně průřezem Danovi tvorby, jako například tyto: 1938, Třista z místa, Smrtihlav, Vltava, Přízraky a další. Dan nevynechal ani nové písně z připravovaného alba NIGREDO(vyjde cca v září 2008). Celkem jich zaznělo 5. Máme se opravdu nač těšit. Nejvíc ohlasů asi dostali písně 1968 a Eurosong. Fakt paráda!!!

Sice Dana, tak trochu sem tam zklamala technika(odposlech-sluchátka), ale myslím si, že nám v davu to vůbec nevadilo a Dan si s tím statečně poradil.

Na závěr byly ještě 4 přídavky a pak koncert utichl, někdy kolem 23:10 a lidé se začali rozcházet.

Fakt nádherný zážitek a ti kdo tam nebyly, tak udělali blbě. DÍKY DANE!!!

Pak už jen následovali cesta z útrob haly a směr auto. Ale to zděšení – kolona aut, která se valili z parkovacích míst. Kolona se vůbec nehejbala, takže jsme musely čekat půl hodiny, než se začla pomalu rozhejbávat. A pak už jen směr domov. Jen nás docela překvapilo, jak se dovedou chovat lidi. Jak jsme stáli v koloně aut, tak z auta před námi najednou z okýnka vylítl bordel – krabice a papíry od jídla z KFC(proklatě hnusné kuře). Byly to nějací Pražáci podle STK – fakt prasata, asi už si začli stlát pod sebe či co.

Domů jsme dorazili v půl druhé ráno a ráno v pět jsme makal do rachoty. Ale ten zážitek za to stál.

Udělal jsem několik fotek, ale ještě jsme je nestihl zparacovat. Ale určitě ty povedené dám do své galerky http://ghb.rajce.idnes.cz/

Plus nějaká videa. Tak časem je sem dám.

Playlist Pražského koncertu:

Začátek koncertu – 21:25

SLOVANSKÁ BOUŘE
1938
TŘISTA Z MÍSTA
NA OBZORU ANI MRAK ANI LOĎ
PŘÍZRAKY
QUANTUM TARANTULÍ
NIGREDO
MALÁ DÍRA V HLAVĚ
1968
SMRTIHLAV
ONA
VLTAVA
DUŠIČKY
ZLATÝ DRAK
WALTER, TOMMY, UTE A MARY
EUROSONG
PROTESTSONG
PADÁM HLOUB
ŠANCE
TAJEMSTVÍ
TÁTA
TOUHA

- přídavky

MOTÝLEK
ANDÍLEK
1968
VLTAVA

Konec koncertu: 23:14

ghb2008