Jdi na obsah Jdi na menu
 


Co nás čeká v roce 2008

30. 1. 2008
Co nás čeká v roce 2008

29. ledna 2008 se uskutečnila v Divadle Kalich tisková konference s Danielem Landou. Na níchž jsme se mohli dozvědět o plánovaných akcí, které chce Dan letos uskutečnit.

Myslím si, ale že už o nich víme, tak jen ve zkratce si je připomeneme:


  1. koncertní turné ČESKOSLOVENSKOU TOUR 2008 - duben a květen 2008
  2. vydání nové alba v březnu 2008 - pracovní název: Walter, Ute, Tommy & Mary
  3. tajemství Zlatého draka - během roku nám bude představena hra ZLATÝ DRAK
  4. na divadelní prkna se dostane KVASKA
  5. v plánu se svojí ženou Mirjam natočit další film, ale to až v roce 2009


Tak to je pro letošek plánů až až si myslím. Máme teda z čeho vybírat.

Více info ZDE

Videorozhovor s D. Landou ZDE

DANIEL LANDA se objevil na fórum na svých oficiálních stránkách a tohle "nám" tam zanechal nebo spíš p. Hrubému:

Všechny zdravím, tak nám to začíná, 2008 bude rok plný legrace. Doufám, že si to všichni užijete, kdo ne, musí si hledat něco jiného, co mu vyhovuje :-) Radím potom přestat plkat o tom co se mi nelíbí, neb je to totální ztráta času a je lepší se třeba...sebevzdělávat, trénovat či jinak sám sebe zušlechťovat, popřípadě hledat to, co se mi líbí. Ti co tak nečiní jsou v současné době pro ztuha jedoucí káru Česká republika spíše přítěží, neb rozklad pliválků a všerozumělů je cítit na každém kroku, média tento hon za vševědstvím vedou...(v ČR je kolem 5 000 000 zpěváků, kteří vědí jak to dělat líp, taktéž skladatelů, režisérů, spisovatelů, fotbalových trenérů, a dalších pokojových perfekcionalistů :-) jen ta republika nám pořád nějak nešlape...čím to sakra bude, když je tu tolik chytrých a schopných?? Neschovávejte se a vylezte, tedy...možná je to jako s UFO) ovšem opravdových odborníků, kteří nějaké oblasti SKUTEČNĚ rozumějí a jsou v ní VÝBORNÍ je smutně pomálu...Chtějí-li Čechové, Moravané a Slezané získat zpět svou hrdost a čest, je třeba makat především, sami na sobě. A to hodně (v práci, duševně, fyzicky). Jinak mi nedá než reagovat na příspěvek pana Hrubého - ne kvůli němu, ale kvůli rozkrytí určitých pochodů - to jako příklad pro další, kteří se budou pouštět do podobných úvah a elaborátů, které systematicky narušují chuť vůbec něco dělat. Nedivím se, že je zde zoufalý nedostatek osobností, neboť se koupeme v malosti "soudců". Jen veliká dávka sebevědomí a otupělosti člověku umožní někam jasně směřovat a já jsem za šťasten, že oplývám obojím :-) Jen vůbec nezávidím dalším... Takže:

p. Hrubý: Jakýsi zpěvák, čte z obrazovky nějaký text, zpočátku se tváří že mluví z patra, po několika přeřeknutích, čte - už nápadně - dál. Myslím že pan Havel se tomu nejspíš jenom zasmál a pomysllel si něco o trapným divadlu.
Osobně mě tohle příliš šťastný nepřišlo. To přece nebyly žádné spontání monology mezi písněmi, ale dopředu připravená agitka, která byla při koncertu předčítána z obrazovky. Každopádně když už to teda tak mělo být, mohl se to D.L. naučit zpaměti, aby to spontánně alespoň vypadalo a dodalo to tomu prohlášení na vážnosti.

Landa: Nemělo to vypadat spontáně, napadlo mě to těsně předtím, chtěl jsem, aby ta slova vyšla na DVD, neboť toto je jediná možná obrana proti tomu, že mne p. Havel nazývá nejnebezpečnějším mužem v ČR a já potom v podstatě nesmím do ČT a ČRozhlasu. Nebylo to jistě nejšťastnější, ale alespoň jsem se mohl trochu očistit. Mě to přišlo vážné dostatečně. Musel jsem si to napsat, naučit bych se to stejně nestačil...ale co vám budu povídat o stavu mysli těsně před koncertem pro 15 000 lidí...vy jistě víte jaké to je :-) :-)

P.Hrubý Další z věcí který příliš nerozumím je třeba píseň Vltava. Mimochodem vynikající text . V té době vládla ještě ČSSD a právě jim logicky patřila pasáž "jak nás více odrbat .....", teď vládne koaliční vláda ODS, drtivá většina občanů ČR díky paskvilu reformy veřejných financí, bude muset v následujících letech sáhnout mnohem hlouběji do kapsy. No a pak prostě v médiích uvidíte fotku autora textu v družným hovoru z předsedou strany, jež má kromě předchozího, nasvědomí mimo jiné, také rozkradení republiky v devadesátých letech minulýho století a ještě to drze označuje úspěšným přechodem z totalitního uspořádání na fungující právní a tržní stát.
Člověk, jež je takto na očích, by měl dbát mnohem víc na svůj morální kredit, než kdokoliv jiný, v opačným případě může působit jako ten co "káže vodu, avšak víno pije"

Landa: Myslím, že mohu hovořit s kým budu chtít a kdy budu chtít. Jestli to ve vašich očích narušuje můj morální kredit, máte jinou sociální optiku...bodějť by ne, Vy nebojujete o pozemky pro školy, nestavíte parky, nemáte záměr budovat sportoviště...tzn, že se hrdě ke všem můžete otočit zády. To máte tedy dobré... Kázat vodu a pít víno, to bych musel krást pane, ne hovořit s představiteli tohoto státu, kteří rozhodují nejenom, o daních, ale i o věcech, kvůli kterým se na ně občan, který má nějaký větší záměr MUSÍ obrátit, ale zase... plky..plky...plky, vy to přece budete vědět lépe.

p.Hrubý :Kdysi D.L v jednom médiu prohlásil "přímost je vlastností orla, tím se řídím" Takže já přeju Nám všem abychom se tím řídili po celý život, protože čím je člověk starší, tím je také svolnější ustupovat tlakům a volit různý kompromisy a nestát si za svým.

Landa: Zapomňte na mne, jsem již prostě zkažený, pohlcen systémem. Postavte se do čela nějaké organizace a napravte to. Budu Vám držet palce, jste naše naděje.

Takže vážení fandové i ostatní, dlouho se tu zas neukážu, čas počítám na minuty a tímto jsem jich strávil asi 40...přesto to nepovažuji za zbytečné, neb to může sloužit jako model. Vy, pro které má mé slovo váhu, až budete mít chuť na někoho vztekle či "zasvěceně" vylévat písmenka, važte přece jen vaše slova, bude to tu snesitelnější...(vy pane Hubý samozřejmě nemusíte) Nikdo se nemusí stydět, že na něco nemá názor, nebo si prostě není jistý, Já si tedy nejsem jistý v mnoha věcech a proto raději šetřím slovy na adresu jiných. Užijte si krásný den
S přátelským pozdravem D.Landa


a dodatek:

Zdravím - ještě jedna důležitá věc, kterou jsem bohužel nezmínil:
Můj příspěvek nebyl v žádném případě osobně směřován na p. Hrubého, je třeba ho brát spíše jako esej. Nikomu názory neupírá, jen se zamýšlí nad určitým faktorem, nad kompetentností a dalšími jevy. Tímto bych rád podotkl, že s p. Hrubým nemám žádný osobní problém a srdečně ho zdravím. Můj postřeh se týká určitého jevu především v té obecné rovině.
Takže bych i Vás poprosil, abyste se k p. Hrubému chovali dobře a nevozili se zde po něm.
Děkuji D. Landa


ghb2008